AH BU SEVDALUK-SEN ANLAT KARADENİZ YENİ SEZON

Zamanın çevresindeki neredeyse her şeyi değiştirme özelliği kendini en fazla insanda gösterir.Bu değişimin doğal bir sonucu olarak da tıpkı insanlar gibi ”insanlar tarafından yine insanın türlü hallerini anlatmak üzere yazılan hikâyeler” de değişir.

İşte Sen Anlat Karadeniz’de de bu derece  köklü bir değişim yaşandı. İlk sezon senaryosunun ve dizinin ana hikâyesinin sahibi senaristlerimiz Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem ile dizinin yönetmenlerinden Emre Kabakuşak yerlerini yine kendileri gibi sektörün deneyimli isimlerinden Erkan Birgören ve Veli Çelik’e bıraktı.Şu bir gerçek ki Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem hem karakterler hemde hikâye açısından çok büyülü bir dünya kurdular. Ve biz seyirciler de bu büyülü dünyada tam yirmi bir hafta boyunca soluksuz dolaştık. Harcadıkları sonsuz emek ile kurdukları her kelime için kendi adıma sade bir seyirci olarak çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra anlatacakları hikâyeleri de sabırsızlıkla bekliyorum. Gelelim yeniliklere… Ne yalan söyleyeyim, genel olarak böyle güçlü değişiklikler ucunda bir bilinmezlik olduğu için benim gözümü korkutur. Ancak mevcut şartlar göz önüne alındığında  yapılabilecek en doğru seçim Erkan Birgören. Kendisinin yarattığı hikâyelerin ve karakterlerin mudavimi olduğumdan Sen Anlat Karadeniz’in bundan sonraki  ekran yolculuğunun da bugüne kadar olduğu gibi şahane geçeceğinden hiç şüphem yok.

Netice itibariyle son derece uzun bir süreye sahip olmasına rağmen 22.bölüm tüm bu düşüncelerimi destekler nitelikteydi. Elbette değişiklikler olacaktır. Ki bu değişiklikler daha 22.bölümde kendini göstermeye başlamış. Örneğin: Ceylan meselesi… Ancak bu değişikliklerin hiçbiri hikâyenin ana yapısını etkileyecek derece güçlü olmayacağını düşünüyorum. 22. bölüm Vedat’ın tek bölüm içinde sapasağlam olması dışında benim için son derece tatmin ediciydi. Bundan sonraki süreç Nefes-Tahir-Vedat üçlüsü için çok daha çetin geçecektir. Zira Vedat artık saplantılı duygularının yanında kuzen acısıyla da sınanmış biri olduğundan artık eskisinden de tehlikeli. Üstelik içine girdiği bu intikam savaşında akıl hocası Fikret ile birlikte artık daha güçlü. Aslına bakarsanız ”FİKRET” karakterinin kaleliler ile husumetinin çok daha eskilere yani Tahir’in babasının gençlik yıllarına dayandığını düşünüyorum.23.bölümü şimdiden sabırsızsızlıkla bekliyorum.TÜM EKİBİN EMEĞİNE SAĞLIK…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir